WIESŁAWA MANIA

WIESŁAWA MANIA

Kandydatka na radną Rady Miejskiej w Mosinie

601578346


Działanie jest moją pasją!

Lat 55, rodowita mosinianka, mężatka, wykształcenie średnie – księgowa. Społecznik i samorządowiec. Od 30 lat w Radzie Sołeckiej w Krośnie. Trzecią kadencję Radna Rady Miejskiej w Mosinie. Przewodnicząca Komisji Budżetu
i Finansów, członek Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Organizator wypoczynku dla dzieci.

Urodziłam się w Mosinie. Tutaj żyję i się realizuję. Najważniejszą wartością jest dla mnie rodzina. Od lat działam w samorządzie. Najpierw szkolnym, sołeckim teraz gminnym. Moja harcerska dusza sprawia, że „Działanie jest moją pasją”.

Jestem osobą aktywną, komunikatywną, pełną pomysłów i zawsze dążę do wytyczonego celu. Umiejętność współpracy z innymi umożliwiła mi wdrożenie nowatorskich pomysłów w Gminie: powstanie pierwszej siłowni zewnętrznej, miasteczka rowerowego czy kreatywnej strefy gier podwórkowych.

Będąc przewodniczącą Komisji Budżetu i Finansów w Radzie Miejskiej, miałam wpływ na realizację wielu inwestycji np. budowy ulicy Ogrodowej, Skrytej, Jesionowej, Dębowej, Polnej, Torowej, Reymonta, a także powstanie projektu utwardzenia ulic K. Odnowiciela, B. Krzywoustego, K. Wielkiego, Mieszka I, oświetlenie tzw. Osiedla Królewskiego, rozbudowę szkoły przy ulicy Krasickiego Przyczyniłam się także do rozpoczęcia budowy ulic Kasprowicza i Cisowej. Ulica Strzałowa dzięki mojemu działaniu została zgłoszona do projektu dofinansowania budowy (w grudniu ogłoszenie wyników konkursu). To na mój wniosek i Kierownika OSiRu przeprojektowano obecnie budowaną halę widowiskowo-sportową. Moja współpraca z radnym powiatowym Jackiem Szeszułą przełożyła się na powstanie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy ulicy Leszczyńskiej i Krasickiego, obecnie monitoruję powstawanie projektu remontu ulicy Leszczyńskiej wraz z chodnikami.

Do sukcesu potrzebny jest jednak zespół i jego wspólnotowa mądrość, bo tylko zbiorowy głos ma szanse dalszego powodzenia. Praca w Radzie wymaga współpracy i umiejętności przekonania innych do swoich wniosków. Praca radnego to nie tylko sesje i posiedzenia komisji, radny musi być blisko wyborców, być ich rzecznikiem osobistych spraw, powinien być w stałym kontakcie z mieszkańcami, zabiegając zarówno o budowę dróg i chodników, jak też o zwykłe równanie dróg i łatanie dziur.

Dzisiaj, wraz z kończącą się kadencją organów samorządowych, pragnę Was zapewnić, że nie zmarnowałam ostatnich lat. Dzięki zdobytemu doświadczeniu lepiej i pełniej potrafię być Waszym rzeczywistym rzecznikiem.

Moje cele to:

- rozwiązania komunikacyjne miasta: budowa „Czerwonki” i obwodnicy wschodniej/ łącznik ulicy Mocka z Targową/,

- budowa odwodnienia osiedla Nowe Krosno,

- poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, sprawny monitoring,

- polepszenie stanu nawierzchni dróg, budowa chodników, ścieżek rowerowych oraz ich oświetlenia,

- organizowanie aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży,

- promowanie zdrowego stylu życia poprzez sport i turystykę oraz tworzenie bazy do ich uprawiania,

- stworzenie przestrzeni dla Seniorów,

- oddanie budynku dla niepełnosprawnych na Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Pani Wiesława Mania posiada wielkie doświadczenie w pracy samorządowej, umiejętność współpracy i pochylanie się nad każdą sprawą.

Przemysław Mieloch